środa, 25 grudnia 2013

"Opowieść Wigilijna" Charles Dickens


 Tytuł oryginalny: A Christmas Carol

 Wydawnictwo: Świat Książki

 Rok wydania: 2009

 Ilość stron: 128

 Gatunek: Proza

 

 

 

  Ocena: 6/6


Kto nie kocha Świąt Bożego Narodzenia, a zwłaszcza Wigilii. Gdzie wszyscy się radują, spędzają miło czas z rodziną i oczywiście obdarowują się prezentami. Gdzie unoszą się wspaniałe zapachy różnych potraw przygotowywanych specjalnie na tą okazję.
Niestety są takie osoby dla których Święta Bożego Narodzenia mogły by nie istnieć.

W Wigilię, kiedy cały Londyn raduje się rodzinnymi świętami, jeden tylko zgryźliwy i gburowaty samotnik Ebenezer Scrooge nie poddaje się wigilijnej atmosferze.
Jest jednak ktoś, kto niespodziewanie go odwiedza i ma mu do przekazania pewną niezwykłą, świąteczną wiadomość...

"Opowieść Wigilijna" jest to wspaniała opowieść o magii Świąt Bożego Narodzenia. Gdzie wszystko jest możliwe nawet to aby największy niedowiarek i gburowaty czowiek nienawidzący świąt zmienił zdanie na temat Świąt.

Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających opowieści o Bożym Narodzeniu więc jeśli wy także kochacie Święta tak jak ja lub wręcz przeciwnie nie na widzicie ich tak jak Ebenezer Scrooge to przeczytajcie tą wspaniałą opowieść;)

PS. Recenzja miała ukazać się wcześniej ale w związku z przygotowaniami Świątecznymi nie miałam zbytnio czasu. Grudzień jest i raczej pozostanie miesiącem mało obfitym w postu. Ale po Nowym Roku postaram się wszystko nadrobić.

I przy okazji Życzę Wam WESOŁYCH ŚWIĄT;)

3 komentarze:

 1. Również byłam zachwycona "Opowieścią..." - cudowna opowieść o wewnętrznej przemianie człowieka... Jeśli chcesz przeczytać coś podobnego, to polecam "Stokrotki w śniegu" Evansa :)
  Również życzę Ci wesołych Świąt i samych świetnych książek :)
  izkalysa

  OdpowiedzUsuń
 2. Klasyka. Uważam, że każdy powinien chociaż raz w życiu przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Za bardzo mi się kojarzy ze szkołą... niemniej to dobra książka :)

  OdpowiedzUsuń